Specjalista Sp. z o.o. to ośrodek medyczny złożony z dwóch jednostek – Szpitala Specjalista oraz NZOZ Specjalista. Od blisko 20 lat zdobywamy zaufanie Pacjentów dzięki wykwalifikowanej kadrze, skuteczności leczenia, innowacyjności w stosowanych metodach oraz nowoczesnemu sprzętowi medycznemu.

W naszej strukturze znajdują się poradnie, które świadczą usługi z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz placówki przeznaczone do hospitalizacji jednodniowej i dłuższego pobytu szpitalnego. Leczymy pacjentów zarówno z regionu, jak i z całej Polski. Zgłaszają się do nas również osoby z zagranicy, które doceniają jakość opieki gwarantowanej w naszych ośrodkach.

Nasze wartości

W zakresie świadczonej przez nas opieki medycznej od początku stawialiśmy nacisk na trzy wartości – profesjonalizm, kompleksowość i rzetelność.
W roku 2000, jako pierwsi w Polsce, otworzyliśmy jednodniowy szpital urologiczny, w którym zapewniamy najwyższe europejskich standardy. W trosce o dobro naszych Pacjentów nieustannie inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt, wprowadzamy nowe metody leczenia i doskonalimy kwalifikację naszej kadry specjalistów.

Oferujemy kompleksową opiekę medyczną – od konsultacji lekarskiej, przez badania laboratoryjne, do zabiegów urologicznych. Oprócz rozbudowanego leczenia w zakresie urologii, nasi Pacjenci mogą liczyć na pomoc w postępowaniu diagnostycznym i wykonać szerokie spektrum innych badań w naszym Laboratorium. W związku z tym, że prowadzimy największą poradnię urologiczną w regionie, mamy również duże doświadczenie w zakresie szybkiej ścieżki onkologicznej. Pacjent może liczyć na natychmiastowe działanie – zakładamy kartę DILO i kierujemy Go pod opiekę lekarzy onkologów w wyspecjalizowanych ośrodkach.

Rzetelność usług, które świadczymy, opiera się na wieloletnim doświadczeniu lekarzy, nieustannie dokształcających się w nowych sposobach leczenia i posługujących się najwyższej jakości sprzętem medycznym.

Historia ośrodka i wyróżnienia

Jakość oferowanej opieki medycznej została doceniona przez ekspertów, którzy przyznali w 2003 roku certyfikat jakości usług ISO. Byliśmy pierwszą tego typu jednostką medyczną w województwie łódzkim wyróżnioną tym certyfikatem.

Kolejnym znaczącym wyróżnieniem, które otrzymaliśmy, był Medal Europejski przyznany przez Business Centre Club za innowacyjność działań, wprowadzanie najnowszych technologii przy zachowaniu najwyższego poziomu świadczonych usług. Był to dla nas szczególny wyraz uznania, ponieważ Medal Europejski stanowi rekomendację wyjątkowych produktów i usług wystawioną przez najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

Innowacyjność, nowoczesność, udoskonalenie – są to hasła, które towarzyszą nam od początku działalności. Od 2004 roku stosujemy techniki laserowe w praktyce lekarskiej. Nieustannie staramy się wprowadzać kolejne zdobycze technologiczne i działamy zgodnie z aktualną medyczną wiedzą. W 2013 roku wprowadziliśmy najnowszą technikę laserowej operacji prostaty, w których specjalizuje się dr. n. med. Piotr Humański (przeprowadził dotychczas 800 takich operacji). Wysoki poziom kwalifikacji oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że dr. Humański jest ekspertem – na skalę Polski i centralnej Europy – w dziedzinie laserowych operacji prostaty. W roku 2018 obronił prace doktorską „Porównanie skuteczności i bezpieczeństwa lasera tulowego z laserem diodowym w leczeniu mężczyzn z łagodnym rozrostem stercza w warunkach oddziału urologii jednego dnia w materiale własnym”

Podczas swojej blisko 20-letniej działalności staliśmy się również największym centrum leczenia kamicy nerkowej metodą ESWL w centralnej Polsce. Wykonaliśmy już około 30 000 zabiegów kruszenia kamieni nerkowych wspomnianą metodą. Nasze doświadczenie w tym zakresie sprawiło, że jesteśmy jednostką, która szkoli innych lekarzy, udoskonala metody i wykazuje wyjątkową skuteczność w leczeniu.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnemu podejściu do procesu diagnostyczno-leczniczego zapewniamy najwyższe standardy opieki medycznej. Wszystko to sprawia, że stanowimy nowoczesny ośrodek leczenia urologicznego, w którym dobro Pacjenta jest najważniejsze.