Cytologia
Cienkowarstwowa CellPrep

Co musisz zrobić żeby wykonać badania i być “szybszy od raka”?

Skontaktuj się z personelem Szpitala Specjalista. tel. 24 253 13 00.
Możesz przyjść bezpośrednio do naszej pracowni cytologicznej Szpital Specjalista ul. 29-listopada 37, 99-300 Kutno.

1. Przyjmowanie materiału do badań – codziennie od 8:00 do 18:00 Rejestracja I piętro.
  2. Kiedy wyniki ( do miesiąca).
  3. Cennik 220 zł.

Możesz również:

1. Wysłać e-mail na adres: sekretariat@szpitalspecjalista.pl i zamówić badanie. Wystarczy podać imię i nazwisko, adres dostarczenia przesyłki, a także rodzaj zamawianego badania.
    Otrzymasz informację zwrotną, w której będzie numer konta do opłaty za badanie. Konto bankowe: 55 1020 3440 0000 7202 0065 6215, koszt
    badania 220 zł (całkowity koszt badania z wysyłką) w tytule przelewu badanie CELL Prep imię I nazwisko.
  2. Po dokonaniu wpłaty otrzymasz paczkę kurierską z pojemnikiem do pobrania materiału wraz z instrukcją. Wykonaj badanie według dołączonej instrukcji i odeślij je do nas.
  3. Po wykonaniu badania zamów kuriera pod podanym w instrukcji numerem telefonu i odeślij je do nas. Odesłanie paczki z badaniem jest już opłacone!
  4. Po wykonaniu przez nas badania cytologii cienkowarstwowej CellPrep, otrzymasz przesyłkę z wynikiem oraz paragonem. Wynik badania powinieneś skonsultować ze swoim lekarzem specjalistą.

o badaniu

Co to jest cytologia cienkowarstwowa?

Jest to technika diagnostyczna, której celem jest wykrycie nieprawidłowych komórek mogących świadczyć o rozpoczynającej się lub istniejącej chorobie nowotworowej. Badanie wykonywane jest dwuetapowo:

1. Pobranie materiału i przygotowanie preparatu.
  2. Ocena preparatu przez lekarza histopatologa.

Jakie metody cytologii oferujemy?

Metoda tradycyjna, powszechnie stosowana.
Proponujemy Państwu skorzystanie z naszych usług diagnostycznych z wykorzystaniem uznanej w wielu krajach i stosowanej od wielu lat technologii cienkowarstwowej.

Metoda cytologii cienkowarstwowej w oparciu o urządzenie CellPrep.
Technologia wykorzystuje do każdej badanej próbki osobny pojemnik służący do transportu i konserwacji. Roztwory znajdujące się w odpowiednich pojemnikach, przygotowywane są specjalnie dla konkretnego rodzaju materiału, przez co zapewniają komórkom optymalne warunki przechowywania do momentu obróbki. Innowacyjny system sprężonego powietrza gwarantuje przygotowanie preparatu najwyższej jakości.

Proponowane rozwiązania dotyczą diagnostyki nowotworów:

• układu moczowego: nowotwór pęcherza, nowotwór nerek, nowotwór cewki moczowej,
  • układu oddechowego: nowotwór płuc,
  • jamy ustnej: nowotwór jamy ustnej, nowotwór krtani,
  • układu płciowego: nowotwór szyjki macicy.

Kto powinien to badanie wykonać?

Profilaktycznie:

• osoby powyżej 30 roku życia,
  • osoby palące tytoń,
  • osoby nadużywające alkoholu,
  • osoby z niewłaściwą dietą,
  • osoby z rodzin z historią nowotworową,
  • osoby pracujące w przemyśle chemicznym,
  • osoby pracujące na stacjach benzynowych,
  • osoby pracujące przy przetwórstwie gumy lub silikonu.

Osoby, u których wystąpiły następujące objawy:

UKŁAD MOCZOWY

• Krwiomocz,
  • Krwinkomocz,
  • Kamica,
  • Wcześniej wykryta choroba nowotworowa,
  • Wydłużenie okresów kontrolnych między cystoskopiami.

PŁUCA

• Częsty kaszel,
  • Krew w plwocinie,
  • Krwioplucie,
  • Duszności i chrypka,
  • Ból w klatce piersiowej,
  • Wcześniej wykryta choroba nowotworowa.

JAMA USTNA

• Leukoplakia,
  • Stany zapalne w obrębie jamy ustnej i/lub krtani,
  • Zmiany o nieznanej etiologii.
Szpital specjalista i poradnia urologiczna dojazd

Tu nas
znajdziecie

Szpital Specjalista sp. z o. o.

99-300 Kutno,
ul. 29 Listopada 37