Przezcewkowa mikrofalowa termoterapia stercza -TUMT

Szpital Specjalista oferuje usługę do przezcewkowej termoterapii prostaty (TUMT – transurethral microwave termotherapy. Jest to niskoinwazyjna metoda leczenia łagodnego rozrostu prostaty (BPH – benign prostatic hyperplasia) i zapalenia prostaty ciepłem generowanym przez sondę mikrofalową wprowadzoną do cewki moczowej i działającej bezpośrednio od wewnątrz na tkanki prostaty. Zabieg jest bezbolesny. W wyniku działania mikrofal i wytwarzanej podwyższonej temperatury dochodzi do zmniejszenia prostaty w miejscu bezpośredniego ucisku na cewkę a tym samym do zwiększenia strumienia moczu i złagodzenia dolegliwości związanych z oddawaniem moczu.

Przezcewkowa mikrofalowa termoterapia stercza – TUMT
Wskazania:

• Jeśli pacjent nie odpowiada na leczenie farmakologiczne BPH (łagodny rozrost prostaty)
  • Jeśli pacjent ma przewlekłe, nawracające zapalenia prostaty

Przeciwwskazania

• rak prostaty